Zavedite je hranom

Kuhinja može biti odličan teren za zavođenje vaše lepše polovine...

Ako vam je kuhinja strana teritorija u koju ulazite iskljucivo da bi ujutro skuvali kafu i izvadili pivo iz frižidera, biće vam prilično teško da fascinirate svoju voljenu kulinarskim specijalitetima. Ako ste zainteresovani da promenite nešto po ovom pitanju i upoznate se sa tajnama vrhunskih kulinarskih majstora, dajemo vam ovom prilkom nekoliko korisnih saveta, zahvaljujući kojima ćete je oboriti s nogu i što je još važnije nikad nećete napraviti požar u kuhinji!

- Pre nego što započnete sa kuvanjem pobrinite se da sve namirnice koje su vam potrebne budu vam na dovat ruke. Ovako nećete rizikovati da vam nešto zagori ili pokipi dok budete mahnito tražili sastojak koji nedostaje u frizideru, ostavi ili po fiokama.

- Ukoliko ste se odvažili da napravite više jela koja ćete poslužiti svojoj dragoj, pobrinite se da ih pripremate po nekom redosledu, dakle nemojte praviti sve u isto vreme jer ćete se načisto pogubiti. Jela koja treba da budu poslužena prva pobrinite se da budu topla, a sva ona koja treba da su hladna, napravite prava, kako bi imala dovoljno vremena da se ohlade.

- Ako već pravite pileći, juneći ili biljni bujon, napravite odmah malo veću količinu koju možete staviti na led u plastičnim posudama i upotrebiti kasnije za pripremanje rižota ili nekog sosa.

- Prilikom začinjavanja salate, upotrebljavajte krupnu mosku so kako bi postigli efekat hrskavosti i teksture.

- Po završetku pripreme ribe u rerni istu prelijte limunovim sokom koji će joj dati izvesnu svežinu i omogućiti vam da uživate u njenom neverovatnom ukusu.

- Bruskete možete napraviti vrlo lako i sami, seckajući stari hleb na sitne komade i stavljajući ga na papir za pečenje pa u rernu. Isti je potrebno preliti maslinovim uljem, biberom, solju i drugim začinima po želji origanom npr, pre stavljanja u rernu.

- Ako ne želite da vam se prsti osećaju na beli luk koji ste upravo iseckali, sve što treba da uradite jeste da iste stavite pod mlaz hladne vode i protrljate ih o kašiku ili neki drugi sud u kuhinji napravljen od nerđajućeg čelika.

- Kako vam se ne bi desilo da se namirnice koje planirate da pohujete ili pečete u tiganju zalepe za isti jer je ulje nedovoljno zagrejano, možete jednostavnim trikom proveriti kakva je temperatura ulja. Potrebna vam je drvena kašika koju ćete uroniti i ulje i posmatrati da li se oko iste stvaraju mehurići. Ako ih ima, ulje je spremno za prženje.

- Kada želite da iseckate biber u zrnu ili neki drugi začin u ovom obliku, efikasno ćete sprečiti da vam pobegne sa daske za sečenje ako ga poprskate sa par kapi maslinovog ulja.

- Prilikom začinjavanja hrane, budite umereni i ne preterujte. Uvek je po potrebi moguće jelo naknadno dosoliti. Takođe jelo začinjavajte rukom sa malo veće udaljesnosti od lonca ili tiganja, vrteći istu u krug, kako bi se so, biber i drugi začini ravnomernije rasporedili.

- Postoje razlike u dodavanju suvog začinskog bilja jel i svežeg začinskog bilja. Suvo se dodaje na početku pripreme jela a sveže na kraju, jer je prvom potrebno više vremena da da razvije svoju aromu.

- Kako vam se pasta ne bi zalepila u toku kuvanja, pobrinite se da u loncu ima dosta vode. Voda treba da proključa pre nego što istu ubacite i nikako ne treba da zaboravite na mešanje. Potrudite se da ne koristite ulje pri kuvanju jer se na taj način sos koji kasnije budete koristili neće primiti na pastu.

Č.K.

All Rights Reserved. | 2009 - 2024. Copyright© Mini STUDIO Publishing Group. | Uslovi korišćenja | Developed by Mini STUDIO Publishing Group