Naučnici pronašli praistorijskog pauka u ćilibaru

Pretpostavlja se da je ovaj pauk star 100 miliona godina...

Ako ste neko ko ima strah od paukova, onda pronađite neki drugi naš članak, jer je sada reč o praistorijskom pauku koji je živeo pre 100  miliona godina na Zemlji. Naučnici su pronašli parče ćilibara u Jugoistočnoj Aziji i u njemu uočili životinju. Kada su bolje pogledali, videli su da se unutra nalazi nešto što nikada do sada nisu videli. Daljim istraživanjem su utvrdili da je reč o izumrloj praistorijskoj vrsti pauka koja zaista izgleda neverovatno.

Naučnici su ovog pauka nazvali „Chimerarachne ying“ i ustanovili su da on sadrži različite mešane karatkerisitke današnjih paukova koje možete pronaći u tropskim oblasitma. To je dokaz da su današnji paukovi najverovatnije nastali od ovog pauka koji i vizuelno izgleda drugačije. Za razliku od današnjih paukova, ovaj sadrži rep koji ima mnoštvo sitnih pipaka. Naučnici nisu sigurni koja je tačna  svrha repa, ali pretpostavljaju da je služio za parenje, kao i oružije protiv neprijatelja i alat za prikupljanje hrane.

Ovaj pauk je najverovantije ostao zarobljen u drvenoj smoli koja se vremenom pretvorila u ćilibar i zbog toga je ovaj pauk savršeno očuvan.Naučnici planiraju da ga izvade iz ćilibara i da ga detaljno prouče kako bi mogli još nešto da nam kažu o davnoj prošlosti naše planete i životu koji je mnogo pre nas bujao na ovoj planeti.

foto: http://bgr.com

V.P.

All Rights Reserved. | 2009 - 2024. Copyright© Mini STUDIO Publishing Group. | Uslovi korišćenja | Developed by Mini STUDIO Publishing Group