Rolan Garos: Oluja prekinula polufinalni meč

Polufinale Rolan Garosa između Novaka Đokoviča i Endija Mareja je prekinuto zbg nadolazećeg nevremena, pri rezultatu 2:1 u setovima i 3:3 u gemovima…

Đoković je od početka meča nametnuo svoj tempo igre, Marej se branio i nedugo zatim počeo da pravi veliki broj grešaka.Međutim, britanac je ipak uspeo da preuzme inicijativu i na taj način oduševio prisutnu publiku na “Šatrijeu”.

Dominacija Đokovića u prva dva seta se najbolje može ilustrovati podatkom da Marej, treći igrač na ATP listi, nije imao nijednu priliku za brejk do desetog gema trećeg seta. Na početku smo videli dosta dugih poena uzrokovanih Marijevom defanzivom, a Novak je imao poteškoća da se privikne na dosta sparno vreme u Parizu. Kada se konsolidovao, počeo je sa prepoznatljivim dijagonalama i riternima na koje Marej nije imao adekvatan odgovor.

U trećem je setu Britanac odlučio da bude uporniji i smireniji, pa je neutralisao nove brejk prilike Đokovića u šestom gemu. Nošen pristrasnošću publike i greškama Đokovića, Mari je uspeo konačno da se domogne brejk prilika, a sudija Paskal Marija je pustio publiku da se tome bezobrazno dugo raduje. Oduševljenje se povećalo kada je Marej napravio brejk, kojim je najavio osvajanje trećeg seta.

Novak je iskoristio malo duže pauzu između dva seta, a publika mu je to ozbiljno zamerila. Toliko da mu je čak i zviždala kada se pojavio na terenu…

Borba je prekinuta pri rezultatu od 2:1 u setovima i 3:3 u gemovima, a Srbin i Britanac će u subotu završiti  prekinut meč polufinala Rolan Garosa.