Kako da lako pobedite mamurluk

Da li ste se probudili sa posledicama sinoćnog lumpovanja?

Mamurluk, pojačana kiselina u želucu, povišen krvni pritisak, bolovi u stomaku, osećaj nadutosti, umora i pospanosti?

U redu je, svakome se može desiti da pretera u hrani i piću.

Mada, sada je vreme da se disciplinujete. Ovo je pravi trenutak da počnete da štedite na kalorijama, jer ukoliko nastavite i dalje, iz dana u dan, iz nedelju u nedelju, s unosom viška kalorija (čak 500-1000 kcal/dan), još dugo ćete se boriti sa posledicama.

Neumerenost u hrani i piću ostavlja tragove ne samo na telesnoj masi, već može dovesti i do stradanja srca, krvih sudova i organa za varenje. Stoga, preporučujemo vam da se vratite na pretpraznični režim ishrane (nekoliko manjih obroka na dan) i dan započnete zdravim obrokom.

Doručak:

Jutro nakon ludog provoda započnite šoljom zelenog čaja, a zatim doručkujte kašu od ovsenih pahuljica kojoj ste prethodno dodali šaku malina (možete pronaći zamrznute i odmrzavati ih po potrebi).

Užina:

Uzmite zelenu jabuku i parče mladog sira sa niskim sadržajem mlečne masti.

Ručak:

Pripremite okrepljujuću supu od povrća, salatu od kiselog kupusa i ispecite pileći file na teflonu.

Užina:

Dva sata nakon ručka popijte čašu jogurta (od kravljeg mleka sa voćnim dodacima ili sojino mleko).

Večera:

Pripremite filet ribe na teflonu, zelenu salatu začinjenu pšeničnim klicama i limunovim sokom (ili grožđanim sirćetom) i parče beskvasnog hleba. Večerajte najkasnije do sedam sati uveče.

Nakon ovog posebno osmišljenog programa za takoreći, lečenje mamurluka, trebalo bi da budete potpuno okrepljeni i oporavljeni od lude noći pune otvorenih boca i glasne muzike. Ali, vodite računa, jer kao što već verovatno znate, ne postoji pravi lek za mamurluk, tako da ukoliko ste zaista preterali, moraćete da potražite čak i savet lekara kako biste se oporavili.

Ženski Magazin

All Rights Reserved. | 2009 - 2024. Copyright© Mini STUDIO Publishing Group. | Uslovi korišćenja | Developed by Mini STUDIO Publishing Group