Liga Šampiona: Real i Juventus u polufinalu

U revanš mečevima četvrtfinala Juventus je u gostima protiv Monaka igrao bez golova, dok je Real na svom stadionu savladao Atletiko sa 1:0...

Juventus i Real Madrid su uspeli da se izbore za plasman u polufinale nejelitnijeg klupskog takmičenja. U revanš meču, tim Karla Anćelotija je uspeo da savrada gradskog rivala, Atletiko Madrid, sa rezultatom 1:0 što je, nakon 0:0 u prvom meču, bilo dovoljno za prolazak u sledeću fazu takmičenja.

Na "Santijago Bernabeu" jedini gol postigao je Hernandez samo 2 minuta pre isteka regularnog toka igre. Atletiko je od 76. minuta igrao sa igračem manje, jer je Ture nakon drugog žutog kartona morao ranije da ode u svlačionicu.

"Stara dama" je u gostima Monaku odigrala nerešeno bez golova, i na taj način uspela da sačuva prednost iz prvog meča na kom je pobedila sa 1:0.