Kazahstanci zavili Marakanu u crno

Fudbaleri Crvene zvezde otpočeli su novu sezonu bolnim porazom na stadionu "Rajko Mitić": kazahstanski Kairat je sa 0:2 (0:1) pobedio u prvom meču 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope…

Crveno-beli su već od drugog minuta igrali sa igračem manje. Da nije bilo sjajnih odbrana golmana Rajkovića, mogli su domaći igrači da izgube i ubedljivije u utakmici u kojoj su, čak i brojčano slabiji, prilično hrabro nastupili, ai ne i dovoljno dobro da ostvare bolji rezultat.

Novi tim, novi trener, ali stare želje. Da se opet bude uspešan, na svim sportskim frontovima. No, stare su bile i Zvezdine boljke: olako raspršeni snovi.

Ne bi bilo pristojno, a ni mudro, otpisati bilo koga posle jedne utakmice, ali kako sada stvari stoje, samo čudo može da odvede crveno-bele u drugu rundu kvalifikacija. Tačno je, bili su šokirani isključenjem maltene u 100. sekundi, tačno je i da su bili hrabri i pre i posle primljenog prvog gola, tačno je da renovirani tim još nije uigran kako bi to navijači voleli i da trener Miodrag Božović nije još sklopio sve kockice, ali - zaista će samo čudo odvesti Zvezdu dalje.

Pa opet, onaj ko u čuda ne veruje, ne može ni da ih ostvari, pa je na crveno-belima da sa verom u jedno takvo, odu na revanš i sledećeg četvrtka vrate osmehe na svoja i lica svih Zvezdaša.

Prvi meč 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope

Crvena zvezda - Kairat 0:2 (0:1)

Strelci: 0:1 Gohu (45), 0:2 Kuantajev (64)

Beograd - Stadion: "Rajko Mitić",Gledalaca: 25.211; Sudija: Bartoš Frankovski (Poljska); Crveni karton: Pavićević u 2. minutu; Žuti kartoni: Katai - Marković, Gohu

Crvena zvezda: Rajković, Pavićević, Cvetković, Anđelković, Rendulić, Kovačević, Savićević, Katai (od 77. Ristić), Parker, Vered, Orlandić (od 60. Jović)

Kairat: Plotnikov, Lunin, Soareš, Marković, Kuantajev, Gurman, Kuat (od 85. Kukujev), Islamkhan (od 63. Seržinjo), Da Silva (od 81. Darabajev), Rijera, Gohu