Kritičari razapeli The Kremlin Wizard: Džud Lo kao Putin – više Hari Poter nego KGB

Novi film The Kremlin Wizard obećavao je da će biti “smela politička satira”, a završio je kao miks Hari Potera i lošeg skeča iz kabarea…

Džud Lo, koga smo navikli da gledamo kao šarmantnog zavodnika, sada glumi mladog Vladimira Putina – i to, kažu kritičari, kao da je audicija za ulogu Voldemorta.

The Guardian nije štedeo reči: film je nazvan “besmislenim u svom cinizmu”, uz dodatak da više liči na parodiju sa YouTube nego na ozbiljnu satiru. Umesto političkog trilera, dobili smo fantaziju gde Putin izvodi magiju moći i hipnotiše KGB kao da drži čas u Hogwartsu.

Kritičari se slažu da Lo “previše glumi”. Njegov Putin je hladan, teatralan i iskarikiran, toliko da se gledaoci pitaju da li će u nekom trenutku izvući čarobni štapić i reći: Avada Kedavra, demokratijo!

Na festivalima je reakcija bila podeljena – pola sale se smejalo, pola zviždalo, a svi su se pitali da li je ovo trebalo da bude ozbiljno. Francuski Le Monde je ironično prokomentarisao: “Film želi da bude Kubrik, a završava kao kabare u provinciji.”

The Kremlin Wizard je očigledno film koji ne ostavlja nikog ravnodušnim – pitanje je samo da li ga ljudi pamte jer je “hrabar” ili zato što je potpuna glupost. U svakom slučaju, Džud Lo kao Putin će sigurno ući u istoriju… možda ne filmsku, ali sigurno mimersku.

All Rights Reserved. | 2009 - 2025. Copyright© Mini STUDIO Publishing Group. | Uslovi korišćenja | Developed by Mini STUDIO Publishing Group