Ukrajinski astronomi otkrili stotine neidentifikovanih vazdušnih fenomena iznad Kijeva

Astronomi u Ukrajini tvrde da su vanzemaljski leteći tanjiri svuda na nebu iznad Kijeva...

„Viđamo ih svuda“, samo je jedna od brojnih izjava datih medijima od strane ukrajinske Glavne astronomske opservatorije NAS. Izveštaj astronoma detaljno opisuje nezavisnu istragu sprovedenu zbog ovih NLO pojava – odnosno neidentifikovanih vazdušnih fenomena – koje su prvi put primećene od strane meteorskih stanica u Kijevu i ukrajinskom selu Vinarovka.

Autori studije, B.E. Ziljaev, V.N. Petuhov i V.M. Išetnjik, zaključili su da je glavna karateristika ovih pojava njihova velika brzina, koja njihovo uočavanje ljudskim okom čini potpuno nemogućim. „Normalne fotografije i snimci takođe ne mogu uhvatiti ove neidentifikovane vazdušne fenomene“, izjavili su naučnici. „Kako bi se oni detektovali, potrebno je da fino podesite opremu, brzinu lente, sličice po sekundi i dinamički opseg“.

Upotrebom posebno razvijene tehnike i izvođenjem osmatranja neba u uslovima dnevne svetlosti, astronomi su bili u mogućnosti da uhvate kadrove ovih fenomena, predstavljajući svoja otkrića u objavljenom radu, nazvanom ’Neidentifikovani vazdušni fenomeni!. Opservacije događaja’.

Nakon skupljanja podataka, istraživači su zaključili da postoje dva tipa ovakvih fenomena – kosmički i fantomski. Kosmički su oni koji uključuju svetleće objekte, svetlije od pozadine na nebu, dok su fantomski tamni objekti koji ne emituju i ne apsorbuju svu radijaciju koja pada na njih.

Kako su astronomi nastavili: „Oba tipa ovih neidentifikovanih vazdušnih fenomena dolaze sa ekstremno visokom brzinom kretanja. Njihova detekcija je težak eksperimentalni zadatak. Oni su nusproizvod našeg glavnog astronomskog rada, odnosno dnevnog posmatranja meteora i svemirskih upada“. 

Specijalna tehnika koja se koristi kako bi se ovi fenomeni detektovali razvijena je uzimajući u obzir visoke brzine, dok su naučnici dodali: „Vremena ekspozicije su određena tako da se fotografija ovog objekta ne može značajno menjati tokom iste“. Kako su autori istraživanja zaključili: „Detektovani su letovi jednog, grupe i eskadrona ovih brodova, koji su se kretali brzinama od tri do petnaest stepeni u sekundi“.

N.Đ.

All Rights Reserved. | 2009 - 2024. Copyright© Mini STUDIO Publishing Group. | Uslovi korišćenja | Developed by Mini STUDIO Publishing Group