Fun - Muzika i film

Filmska akademija objavila je nomiovane za ovogodišnjeg Oskara

Američka filmska akademija objavila je nedavno listu nominovanih za devedeset i treću dodelu Oskara, koja će se održati 25 aprila u Los Anđelesu...

Ovogodišnja dodela Oskara odložena je zbog pandemije koja još uvek traje i zbog toga će biti održana krajem aprila, a sada vam predstavljamo punu listu svih nominovanih koje ćemo gledati tokom ovogodišnje manifestacije.

Najbolji film

  • The Trial of the Chicago 7
  • The Father
  • Minari
  • Nomadland
  • Mank
  • Promising Young Woman
  • Judas And The Black Messiah
  • Sound of Metal

Najbolji glumac

  • Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom
  • Riz Ahmed – Sound of Metal
  • Anthony Hopkins – The Father
  • Gary Oldman – Mank
  • Steven Yeun – Minari

Najbolja glumica

  • Carey Mulligan – Promising Young Woman
  • Frances McDormand – Nomadland
  • Viola Davis – Ma Rainey’s Black Bottom
  • Andra Day – The United States vs Billie Holliday
  • Vanessa Kirby – Pieces of A Woman

Najbolja sporedna ženska uloga

  • Maria Bakalova – Borat: Subsequent Moviefilm
  • Glenn Close – Hillbilly Elegy
  • Amanda Seyfried – Mank
  • Olivia Colman – The Father
  • Yuh Jung-Youn – Minari

Najbolja režija

  • Chloe Zhao – Nomadland
  • David Fincher- Mank
  • Thomas Vinterberg – Another Round
  • Emerald Fennell – Promising Young Woman
  • Lee Isaac Chung – Minari

Najbolja sporedna muška uloga

  • Daniel Kaluuya – Judas And The Black Messiah
  • Sacha Baron Cohen – The Trial of The Chicago 7
  • Leslie Odom Jr. – One Night In Miami
  • Paul Raci – The Sound of Metal
  • Lakeith Stanfield – Judas And The Black Messiah

Najbolji originalan scenario

  • Judas and the Black Messiah
  • Minari
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

 Najbolji adaptirani scenario

  • Borat: Subsequent Moviefilm
  • The Father
  • Nomadland
  • One Night in Miami
  • The White Tiger

Animirani film

  • Soul
  • Wolfwalkers
  • Over The Moon
  • Onward
  • A Shaun The Sheep Movie: Farmageddon

Najbolji dokumentarac

  • Time
  • Crip Camp
  • The Mole Agent
  • My Octopus Teacher
  • Collective

Najbolji strani film

  • Another Round
  • Better Days
  • Quo Vadis Aida?
  • The Man Who Sold His Skin
  • Collective

Montaža

  • The Father
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

Fotografija

  • Mank
  • Nomadland
  • News of The World
  • The Trial of The Chicago 7
  • Judas and The Black Messiah

Originalna muzika

  • Da 5 Bloods
  • Mank
  • Soul
  • Minari
  • News of the World

Kratki dokumentarni film

  • Colette
  • A Concerto Is A Conversation
  • Do Not Split
  • Hunger Ward
  • A Love Song for Latasha

Najbolja pesma

  • Io Sì (Seen) – The Life Ahead
  • Speak Now – One Night In Miami
  • Fight For You – Judas and The Black Messiah
  • Hear My Voice – The Trial Of The Chicago 7
  • Husavik – Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Animirani kratki film

  • Burrow
  • Genius Loci
  • If Anything Happens I Love You
  • Opera
  • Yes-People 

N.Đ.

Izvor: 9GAG

All Rights Reserved. | 2009 - 2021. Copyright© Mini STUDIO Publishing Group. | Uslovi korišćenja | Developed by Mini STUDIO Publishing Group