Car koji je bacio bitkoine u vrednosti većoj od 300 miliona funti zove NASU upomoć

Čovek koji je navodno izgubio bitkoine u vrednosti od 340 miliona funti nakon što je bacio svoj hard, regrutovao je ljude koji rade u Nasi da mu pomognu tokom potrage...

Tridesetšestogodišnji Džejms Hovels, u strahu je da bi njegovo brutalno veliko bogatstvo završilo ispod hrpe smeća nakon što je greškom bacio ovaj deo svog računara na deponuju u Njuportu davne 2013. godine. Ranije ove godine njemu je odbijen zahtev za potragom od strane gradonačelnika, uprkos tome što je ponudio četvrtinu od svega što uspe da spasi.

Grešni kompjuterski inžinjer ponudio je gradskim zvaničnicima više od 55 miliona funti kako bi kopao po slojevima smeća i pokušao da pronađe svoje greškom izgubljeno bogatstvo skriveno unutar harda. Kako je sam izjavio: „Imao sam dva identična harda i bacio sam pogrešan. Znam da nisam jedini koji je u nekom delu svog života slučajno bacio pogrešnu stvar, ali ovakvi potezi uglavnom ne koštaju ljude cifara većih od trista miliona funti. Moram da se smejem, jer jednostavno ne znam šta drugo da radim.“

U ogromnoj želji da nastavi svoju potragu, ovaj čovek se obratio svim dostupnim data ekspertima, ekolozima i inženjrima širom sveta. On sada traži pomoć od kompanije Ontrack, koja sarađuje sa agencijom NASA. Ovaj brend poznat je po tome što je uspeo da spasi podatke iz Columbia šatla nakon katastrofe koja se dogodila 2003. godine, uprkos tome što je pronađen u jednom isušenom jezeru šest meseci kasnije.

Kompanija iz Mineapolisa uspela je da spasi 99% podataka sa ovog diska, dok sada veruje da može spasiti oko 80 do 90% podataka sa njegovog harda ukoliko ga uspešno pronađe. Kako je Džejms izjavio The Sun publikaciji: „Moram sastaviti čitav konzorcijum eskperta u ovom polju kako bih opovrgao sve tvrdnje gradonačelnika, koji je izneo svoje zabrinutosti vezane za jedan takav projekat. Razgovarao sam sa ekspertima za izvlačenje podataka koji su radili sa NASA agencijom nakon Columbia svemirske katastrofe. Oni su tada bili u mogućnosti da spasu gotovo sve podatke iz raznesenog šatla i verujem da će ovaj moj hard biti sitan problem za njih.“

„Trenutna vrednost bitkoina koji sam tada posedovao iznosi oko 342 miliona funti, ali pre nedelju dana on je vredeo 420 miliona. Ovo je mnogo bitkoina koji su zarobljeni u zemlji i ne sumnjam da će oni sledeće godine vredeti bar 500, 600 ili možda čak 700 miliona funti. Može se dogoditi da ovaj hard disk vredi i milijardu dolara, dok će svako nepostupanje predstaviti nesposobnost gradske uprave. Ovo nije problem koji će sam od sebe nestati.“

„Gradonačelnik tvrdi kako je zabrinut vezano za to ko će snositi troškove ovog velikog projekta ukoliko podatke sa ovog harda nije moguće spasiti, ali sve to bi predstavljalo deo potpisanog ugovora. Zahtevam samo tri meseca kako bismo razvili studiju izvodljivosti kako bismo mogli da sednemo i razvijemo planove i izašli sa rešenjima koja će odgovoriti na njihove zabrinutosti, a mi im svakako možemo odgovoriti, samo što mi to ne dozvoljavaju.“ Posle odbijanja njegovog zahteva za izdavanje dozvole za kopanje na gradskoj deponiji sredinom ove godine, ovaj čovek je izjavio: „Ćup sa zlatom nalazi se za nekoga na kraju duge, a njen kraj se nalazi na deponiji“.

N.Đ.

All Rights Reserved. | 2009 - 2024. Copyright© Mini STUDIO Publishing Group. | Uslovi korišćenja | Developed by Mini STUDIO Publishing Group