Stefen Kari oborio lični rekord

Poznati košarkaš ponovo stvar NBA istoriju...

Nakon poraza od Trail Blazersa rezultatom 123-98, Kari je više nego osvetio poraz, nadmašivši svoj prethodni rekord u karijeri od 54 poena.

Tokom igre, Warriorsi su bili jako agresivni i uspešni, zahvaljujući Stefu koji je eksplodirao sa uzastopnih 27 poena. Kari je do poluvremena postigao 31 poen, a do kraja treće ćetvrtine 45 poena. U ovoj utakmici postao je prvi igrač ove sezone koji je imao 50 poena, i na kraju utakmice, uspeo je da postavi lični rekord i da ispod svog imena upiše 62 boda.

Jedini drugi košarkaš koji je postigao 62 ili više poena bio je Rik Bari koji je 1974. godine postigao 64 poena.

Pored najboljeg rezulata u karijeri, Kari je takođe postao prvi igrač koji je pogodio 62 poena ili više za 36 minuta ili manje. Ovo je ujedno bio i njegov sedmi meč u kojem je postigao više od 50 poena, pa se tako izjednačio sa rekordom Kevina Duranta.