Za igru u velikom stilu

Za igru u velikom stilu

Foto TAG Heuer Connected Golf Edition

Golf, jedan od najstarijih i najpopularnijih sportova na planeti, oduvek je važio za razonodu bogatih i otmenih…

Iako na prvi pogled izgleda kao ležerniji sport, jer u njemu nema akcije kao u fudbalu ili košarci, golf je vrhunska igra za one koji su takmičarski raspoloženi i koji uživaju u izazovima.

Sport, igra, zabava i mentalna rekreacija… Golf je već godinama neverovatno popularan u svetu, a u poslednje vreme sve je popularniji i na našim prostorima. Golf tereni su nezaobilazan deo ekskluzivnih hotela i turističkih ponuda, tako da iz godine u godinu raste broj golfera turista, kao  i terena za golf u sklopu luksuznih odmarališta širom sveta.

Unsplash foto-Justin Aikin

Da golf spada u najmasovnije individualne sportove na planeti, govori više od 4 miliona registrovanih igrača u Evropi, što je ujedno činjenica koja ruši tabue oko uverenja da je golf danas sport rezervisan samo za elitu.

Pravila igre su u osnovi jednostavna (iako ova igra nije nimalo naivna), igra se na devet ili 18 rupa i potrebno je ubaciti loptu u rupu iz što manje pokušaja.

Ima nečeg neopisivo otmenog i dostojanstvenog u ovom sportu, od izgleda igrača, pa do njihovog držanja, ponašanja i manira.

 

Unsplash foto David Goldsbury

Smatra se da su prvi golferi bili škotski pastiri, koji su umesto rupa koristili zečje jame, a palice izrađivali od drveta, dok su prve loptice za golf bile od perja umotanog u tvrdu kožu.

Škotlanđani su osmislili osnovu golfa koja se bazirala na udaranju lopte i njenom pomeranju od startne rupe do poslednje sa što manje udaraca, pa su veoma brzo, u Škotskoj počeli da se osnivaju golf klubovi.

Unsplash foto John Such

Pred kraj 19. veka, da bi stvorili dinamičniju i napetiju igru i pojačali takmičarski duh, stručnjaci su rešili da povećaju broj rupa na osamnaest. Tako su igrači golfa i zvanično početkom 19. veka počeli da igraju ovu igru na osamnaest rupa.

Dugo se verovalo da naziv GOLF jeste akronim Gentlemen only, ladies forbidden (Gospoda samo, zabranjeno za dame), no izgleda da je reč potekla iz starih škotskih dijalekata i reči goff, gowf, golf, goif, goiff, gof, gowfe, gouff  i glove koje su pronađene u starim škotskim spisima. Međutim, reč golf je prihvaćena u 16.veku i od tada je u upotrebi.

Foto Pixabay

Golf je postao olimpijski sport u Parizu 1900.godine, a igrao se i na Letnjim olimpijskim igrama 1904. u Sent Luisu. Nakon toga, zbog slabog interesovanja, nije se više pojavljivao na Olimpijskim igrama sve dok nije ponovo uvršten u program Letnjih olimpijskih igara 2016. u Rio de Žaneiru kada je 41 zemlju predstavljalo 120 takmičara.

Da li znate da je golf jedini sport koji je igran na Mesecu, kada je astronaut Alan Šepard tokom Apolo 14 misije jednom rukom udario dve golf loptice? Možda niste znali ni da ne postoje dva identična terena na svetu i da je golf sport koji nema starosnu granicu, i da samo tri američka predsednika nisu igrala golf…

TAG Heuer Connected Golf Edition

Za izlazak na teren golfa potrebno je završiti obuku nakon koje se dobija green card (zelena karta), a neophodna vam je i prepoznatljiva oprema, koju ukoliko ne posedujete možete iznajmiti u klubu. Pod opremom se, osim torbe za golf, podrazumeva još nekoliko stvari: palice, loptice, rukavice, tee ekserčić, cipele, viljuška za popravku trave, a od nedavno nezaobilazni gedžet mnogih golfera - TAG Heuer Connected Golf Edition.

Ukoliko tradicionalne funkcije pametnog telefona i vrhunski pedigre časovničarstva nisu dovoljni da vas ubede da nabavite connected sat, set funkcija dizajniranih da poboljšaju vašu igru, jeste ono što dobijate noseći Connected Golf ediciju na terenu.

TAG Heuer Connected Golf Edition

Osim zelene karte i opreme, preduslov za igranje golfa jeste i strogo definisan dress code. U adekvatnu garderobu spadaju cipele za golf, klasične pantalone i polo majica, dok za žene postoji mogućnost igranja i u kratkim suknjama.

Možda vam ova pravila deluju prestrogo, ali verujemo da je upravo zbog toga golf zadržao epitet „najelegantnijeg sporta“ na svetu.

Foto Pixabay

Upišite časove golfa, jer brojne su prednosti bavljenja ovim sportom. Igranje golfa na 18 rupa traje četiri do pet sati, što znači zagarantovao provedeno kvalitetno vreme u zelenoj prirodi na svežem vazduhu, bez stresa.

Ukoliko želite da proverite, da li sa nekim možete da ostvarite poslovnu saradnju, slobodno ga odvedite na partiju golfa. Ovo je sport koji otkriva karakter, pokazuje da li neko ume da #NePuknePodPritiskom, kakva mu je moć koncentracije, da li je simpatičan i mentalno jak. Naravno, ne zaboravite i vašeg novog glavnog saveznika na terenu - TAG Heuer Connected Golf Edition.

 

 

All Rights Reserved. | 2009 - 2024. Copyright© Mini STUDIO Publishing Group. | Uslovi korišćenja | Developed by Mini STUDIO Publishing Group