Zbog čega je muškarcima potrebno više vremena na WC šolji?

Više slika

Više slika

Ovo je pitanje staro koliko i vreme, drevno kao kosmos, gorivo brojnih komedija i beskrajnih spekulacija žena, partnerki i sestara širom sveta...

Međutim, pored jeftinih fraza, postoji dosta naučno potvrđenih razloga zbog kojih muškarci provode toliko dugo vremena u toaletu, kao što je jedan doktor i potvrdio. U postu na svom TikTok nalogu, doktor Karan Radžan odgovorio je jednom korisniku koji je tvrdio da žene provode manje od pet minuta na WC šolji zbog toga što, za razliku od muškaraca, njihova velika nužda ne udara u njihovu G tačku.

Na pravo iznenađenje, doktor je potvrdio da ova teorija zapravo može biti tačna i da čak postoji mogućnost da muškarci osete osećaj blage euforije, posebno sa prilično velikim tovarima. Kako je doktor objasnio: „Prostata se često naziva muškom G tačkom i to je žlezda koja je smeštena odmah ispred rektuma, tako da prilično velika kretanja creva mogu stimulisati ovo mesto, dovodeći do euforije tokom velike nužde“.

Navodno, osećaji olakšanja koji ponekada prate naše veoma urgentne puteve do toaleta, mogu biti toliko intenzivni da se neretko upoređuju sa religioznim ili orgazmičnim osećajima, sudeći prema gastroentroenterologu sa Prinstona, dr Aniš Šetu. Doktor Šet, koautor knjige Šta vam vaša stolica govori?, tvrdi da je izbacivanje prilično velike stolice zaslužno za stimulisanje nerava koji kreiraju orgazmično iskustvo ili 'poo-phoria' efekta, kako dr Karan navodi.

Doktor čak tvrdi da ovaj osećaj za pojedine može razviti priličnu zavisnost i kako je objasnio za Huffington Post: „Distenzija rektuma koja nastaje kada kroz rektum prolazi stolica velike mase izaziva aktivaciju pneumogastričnog živca. Efekat ovoga jeste pad otkucaja vašeg srca i snižavanje pritiska, što zauzvrat smanjuje protok krvi u mozku. Kada je blaga, vrtoglavica može pružiti osećaj nalik onom prilikom upotrebe narkotika“.

Međutim, baš kao i sva životna zadovoljstva, pokušaji potrage za tim prvim euforičnim osećajem vode do neizbežnog gubljenja istog, dok u pojedinim slučajevima može doneti i katastrofalne posledice. U okviru upozorenja vezanog za preterivanje prilikom savladavanja velikih tereta, dr Šet tvrdi da preterano naprezanje prilikom velike nužde može izazvati toliko jak osećaj da pojedini ljudi mogu osetiti vrtoglavicu i neretko pasti u nesvest.

„Značajniji pad u moždanoj perfuziji može izazvati sinkopu defekacije, opasni sindrom koji rezultira gubitkom prolazne svesti“, objasnio je doktor, stoga mi definitivno možemo nastaviti sa sesijama i činom koji je u pojedinim kulturama čak predstavljao i centralnu tačku socijalizacije, ali se nikako se smemo previše naprezati kako ne bismo pali sa prestola u nesvest kao Kralj.

@dr.karanr POO-PHORIA @julie #schoolwithdrkaran #factorcap ♬ Cornfield Chase - Piano - Dorian Marko

N.Đ.

All Rights Reserved. | 2009 - 2024. Copyright© Mini STUDIO Publishing Group. | Uslovi korišćenja | Developed by Mini STUDIO Publishing Group