Čovek koji tvrdi da je putnik kroz vreme i da se vratio iz godine 5000. kaže da ima fotografski dokaz da će se dogoditi apokalipsa...
Čovek, poznat kao Edvard, tvrdi da je učestvovao u eksperimentu putovanja kroz vreme 2004. godine, tokom kojeg je putovao 3.000 godina u budućnost. On je naveo da je tada radio u laboratoriji u Los Anđelesu, gde mu je bilo "povereno da poseti budućnost i fotografiše ono što je video."
Kako bi zaštitio svoj identitet, njegovo lice je pikselizovano, a glas izmenjen u intervjuu koji je ponovo objavljen na kanalu ApexTV. „Ispričaću vam priču koja će vas zadiviti,“ rekao je Edvard. „Pojavio sam se na 'mestu'. Bilo je neverovatno. Stajao sam na ogromnoj drvenoj platformi. Ne samo ja, već i kuće, zgrade, sve napravljeno od drveta. Nakon toga sam shvatio da je to isti grad, Los Anđeles, ali pod vodom.“
Navodni putnik kroz vreme tvrdi da nije bio sam i da je na svom putovanju sreo misterioznog čoveka. Taj čovek je Edvardu rekao da je globalno zagrevanje uzrokovalo "postapokaliptičnu" poplavu.
„Sve se to dogodilo zbog globalnog zagrevanja. Komadi leda na oba pola dovoljno su se otopili i svet je potonuo pod vodu,“ rekao je. „Poplava se dogodila zbog prevelike količine CO2 u atmosferi, što je postepeno uništilo prirodnu zaštitnu zonu.“
Naravno, video je bio preplavljen humorističnim komentarima, od kojih je jedan glasio: „Pretpostavljam da u budućnosti još nisu naučili da pređu na stvar.“
Još jedan korisnik je dodao: „Želim da putujem kroz vreme i vratim poslednjih 18 minuta svog života.“
Ovo nije prvi put da se pojavljuju bizarne tvrdnje o putovanju kroz vreme. Jedan korisnik TikToka, @futuretimetraveller, koji tvrdi da dolazi iz godine 2491, kaže da je na TikToku kako bi "obavestio sve o onome što dolazi". Njegovi videozapisi uključuju čudne tvrdnje o vanzemaljcima, koji navodno planiraju rat sa ljudima.
Prema NASA: „Ne možemo koristiti vremensku mašinu da putujemo stotinama godina u prošlost ili budućnost. Takvo putovanje kroz vreme postoji samo u knjigama i filmovima. Ali matematika putovanja kroz vreme utiče na stvari koje svakodnevno koristimo, poput GPS satelita.“