"Liberalnije" države u svetu

Bilo da ste jednostavno znatiželjni ili ste pak ljubitelj ove biljke, zanimaće vas u kojim je to zemljama dozvoljeno slobodno korišćenje iste...

Budući da je zakon u Srbiji vrlo izričit po tom pitanju, moraćete da se uputite u udaljene zamlje, kako bi na miru uživali u ovom opijatu. Predstavljamo vam ovom prilikom zemalje širom sveta, u kojima je marihuana legalizovana ili makar „na dobrom glasu“. Možda će vas neke od pomenutih zemalja prilično iznenaditi, jer ma kako konzervativno delovale, prilično su fleksibilne i popustljive po ovom pitanju.

Indija

– činjenica je da je posedovaje marihuane nelegalno, međutim u ovoj zemlji se kanabis koristi kao deo Hindu rituala, raste na većini površina slobodno odnosno divlje, a može se i u mnogim radnjama kupiti kao lek.

Kanada

– zakon u ovoj zemlji je vrlo promenljiv kada je marihuana u pitanju. Čas je legalna, čas nije, tako da budite u toku. U Vankuveru se najlakše može nabaviti kanabis.

Belgija

– odrasle osobe, dakle svi oni koji imaju preko 18 godina, mogu da nose sa sobom do 5 grama marihuane. U svim većim gradovima u Belgiji može se vrlo lako nabaviti kanabis po povoljnoj ceni.

Meksiko

– ukoliko posedujete manje od 5 grama kanabisa, nećete odgovarati pred zakonom u Meksiku. Međutim, ako se ipak budete šetali sa više trave u džepu od propisane, moraćete da podmitite policiju da vam progleda kroz prste.

Argentina

– u ovoj zemlji je u skladu sa ustavom korišćenje marihuana za vlastite potrebe dozvoljeno, dok se ista još uvek ne smatra potpuno leganlom. Marihuana se u Argentini lako nabavlja, bilo iz domaćeg uzgoja ili putem šverca iz Paragvaja.

SAD

– u Koloradu i Vašingtonu možete slobodno da konzumirate marihuanu jer je u istima od nedavno postala legalna. Budući da u Americi narod odlučuje o tome šta će biti a šta ne stavljeno u slobodan promet, činjenica da većina istih podržava predlog o legalizaciji marihuane, ukazuje na to da će i drugim zemljama trava postati dostupna široj javnosti.

Nemačka

– zakon u ovoj zemlji izaziva veliku polemiku, jer u istom ne stoji jasno da li je posedovanje, pušenje i prodaja marihuane legalna ili ne. Kažu da je dozvoljeno sa  sobom imati malu količinu iste, kao i da u većim mestima stanovnici i turisti mogu slobodno da konzumiraju ovu biljku, kako na ulici tako i u lokalima sličnim onim u Amsterdamu.

Kostarika

– iako je zapravo u ovoj zemlji marihuana i dalje nelegalna, ista se toleriše u najvećem broju slučajeva, jer realno more, plaža i trava idu zajedno, pa kako odoleti?

Nepal

– budući da je u ovoj zemlji marihuana sastavni deo verskih obreda, ista je dostupna na svakom koraku. Iako će vam kao turistima vrlo rado ponuditi ovu biljku, znajte da ista tehnički i nije baš legalna, pa ćete možda morati da date mito policiji ako vas uhvati da pušite travu.

Brazil

– mesto gde je sve dozvoljeno, pa i kanabis. Naime, zvanično marihuana u Brazilu nije legalna ali se u većini slučajeva toleriše posedovanje iste. U mnogim gradovima širom zemlje oseti se pritisak pokreta koji se bori za legalizaciju marihuane. Ako želite da kupite ovu opojnu biljku, možete to da učinite u većini barova ili klubova, mada će vas oni koji vam budu prodali istu posavetovati da budete diskretni po pitanju konzumacije iste.

Estonija

– narod ove zemlje preferira domaće proizvode i veliki akcenat stavlja na domaći uzgoj. Pa, ukoliko ste voljni da probate šta vam to nude, budite slobodni da svratite. Međutim, budite na oprezu, jer ako vas uhvate sa malom količinom marihuane, bićete kažnjeni.

Severna Koreja

– iako vrlo zatvoreni kao nacija i ne toliko radi da prihvate strance, ipak marihuanu nisu stavili na listu zabranjenih supstanci. Kod njih kanabis čak nije ni svrstan među droge, niti ćete odgovarati pred zakonom ako vas uhvate sa marihuanom u džepu.

Č.K.

 

All Rights Reserved. | 2009 - 2024. Copyright© Mini STUDIO Publishing Group. | Uslovi korišćenja | Developed by Mini STUDIO Publishing Group