Zvezda nadjačala PAO za oproštaj od Evrolige

Crveno-beli su poenima Marjanovića sa slobodnih bacanja, pobedili Panatinaikos rezultatom 69:68 nakon uzbudljive završnice. Zvezda se ovako na najelepši mogući način oprostila od najelitnijeg evropskog takmičenja…

Crvena zvezda je, uz fantastičnu podršku sa tribina, uspela pobedom da završi takmičenje u TOP 16 fazi Evrolige – 69:68 (16:7, 14:19, 14:19, 25:23). Iako je domaći tim vodio sko tri četvrtine, pobednika su odlučile poslednje sekunde meča i heroj utakmice Boban Marjanović. On je nakon faula u poslednjim sekundama bio precizan sa linije slobodnih bacanja i tako doneo svom timu četvrtu pobedu ove sezone.

Najzanimljiviji deo utakmice se odigrao u poslednjem minutu. Prvo je Blažič pogodio trojku 46 sekundi pre kraja i promašio dodatno slobodno bacanje. Loptu je srećom uhvatio Dženkins koji je bio fauliran, a potom precizan sa linije penala. Gosti su pogodili trojku i vratili prednost svom timu sve do Marjanovićevh slobodnih bacanja koja su donela pobedu.