Đoković uspešno startovao na Rolan Garosu

Novak Đoković je uspešno statovao na Rolan Garosu pobedom nad finskim teniserom Jarkom Nieminenom…

Novak nije imao puno problema u osvajanju prvog seta koji je dobio sa 6:2, međutim Finac je postajao sve bolji i uspevao da pogodi sve što mu je bilo u planu, pa je došao do situacije da servira za izjednačenje u setovima. Ipak Đoković je pojačao tempo i započeo opštu ofanzivu, pa je uspeo da sustigne protivnika i na kraju fenomenalnom igrom osvoji i drugi set rezultatom 7:5.

U trećem setu je Đoković ponovo pokazao zašto je svetski broj 1 jer je ponovo počistio Finca sa terena identičnim rezultatom kao i u prvom setu 6:2, i na taj način došao do prve pobede na ovogodišnjem Rolan Garosu – jedinom Grend Slem turniru koji do sada nije osvojio u karijeri.