Čovek se vratio sa odmora i saznao da ga je vlada proglasila mrtvim

Nik Faturos je bio zakopan dva metra pod zemljom, bar što se kanadske vlade tiče...

Neizbežno je da kada se vratite kući nakon dugog odmora nađete ogromnu hrpu pošte - gomile računa, bankovnih izvoda i brošura često blokiraju vrata kada pokušavate da uđete unutra sa svojim koferom.

Iako ova hrpa pošte često može biti naporna za otvaranje, to nije ni blizu onome što je ovaj momak osećao kada je otvorio pismo od vlade objašnjavajući da je proglašen mrtvim. Možete zamisliti jadnog Nika Faturosa kako se štipa da potvrdi da je zapravo živ, a ne duhovno biće nakon što je pročitao korespondenciju koju je dobio od Ministarstva pravde Kanade.

34-godišnjak nije imao pojma o svom navodnom statusu smrtnosti dok je uživao u produženom odmoru u Kostariki, ali je doživeo prilično grubo buđenje kada se vratio kući u grad Montreal nakon skoro dve godine. Nika je u pošti dočekalo pismo od 14 stranica koje je objašnjavalo da je vlada Kvebeka tražila da naplati novac od njegove imovine u vezi sa neplaćenom kaznom za prekoračenje brzine iz 2022. godine.

Nepoznato zvaničnicima koji su jurili za tom kaznom, momak je bio još uvek živ i samo je produžavao svoj preplanuli ten skoro dve godine uživajući u suncu koje Centralna Amerika nudi, umesto što je bio pod zemljom.

Razgovarajući o svom šoku nakon što je primio pismo, Nik je rekao CTV News: "Smejao sam se. Rekao sam, 'Wow, to je vest za mene." Objasnio je da je pre nego što je pre dve godine otputovao, osporio kaznu za prekoračenje brzine koju je dobio ali je 'potpuno zaboravio' činjenicu da je uložio žalbu na kaznu dok je bio odsutan. Nik je rekao da je bio srećan što njegova majka nije otvorila njegovu poštu i pročitala alarmantno pismo, dodajući: "Da je otvorila ovo i ja sam bio na putovanju, Bože sačuvaj, znate, rekla bi, šta se dešava?"

Čini se da je ovaj Kanađanin bizarano proglašen mrtvim za vreme njegovog odsustva, za što sumnja da bi mogao biti rezultat 'greške' ili 'tipografske greške'. Ali očigledno, pokušaj pokretanja procesa kako bi dokazao da je zapravo živ nije tako jednostavan kao što biste mogli pomisliti. Nik tvrdi da se borio da stupi u kontakt sa službenikom vlade kako bi im saopštio da i dalje diše, jer je 'vrlo teško doći do njih' - jer ipak, koliko ljudi istovremeno zove 'liniju za greškom proglašene mrtve'?

A prema advokatu Vilijamu Korbatliju, vreme je od suštinskog značaja za putnika u pogledu objave da je živ. Rekao je: "Ponekad se dese takve greške, ali to je zaista, zaista retko. To neće uticati samo na ovu kaznu za prekoračenje brzine, uticaće na sve njegovo, nasleđe i brojne druge aspekte života."

Portparol Ministarstva pravde je rekao da je zabuna uzrokovana 'ljudskom greškom'.

"Pisac kazni greškom je koristio šablon pisma koji se koristi za dopisivanje sa imanjem umesto onog koji se obično koristi za komunikaciju sa okrivljenim. Izvinjavamo se zbog situacije," navodi se u e-mailu. "Biće napravljen odgovarajući nastavak sa građaninom."

All Rights Reserved. | 2009 - 2024. Copyright© Mini STUDIO Publishing Group. | Uslovi korišćenja | Developed by Mini STUDIO Publishing Group