Google je uz pomoć svog kvantnog računara kreirao vremenske kristale

Baš kada pomislimo da ljudi dostižu tačku u kojoj znaju dosta toga i prikupljaju veliku količinu informacija po pitanju našeg univerzuma i života, nova revolucionara otkrića samo iskaču, ostavljajući nas zadivljene neograničenošću i veličinom kosmosa...

Svako otrkiće koje je nastalo do sada jednostavno dodaje činjenici da su mi kao vrsta posedujemo ograničeni pristup mogućnostima koje donosi univerzum. Mi možemo pojmiti toliko koliko možemo videti u bezgraničnom prostoru, ali otrkića koja su nastala i dalje na značajan način transformišu naše živote.

Nedavno su naučnici i istraživači otrkili metod za kreiranje supstance koja je bila izvor intriga i radoznalosti dugi niz godina. Oni su uspeli da pronađu način za kreiranje vremenskog kristala. Vremenski kristali su prirodna supstanca koja je u konstantnom procesu promene, ali istovremeno ne emituju energiju kao nusproizvoid. Ovakva karakteristika prkosi prirodnom zakonu koji glasi da se sve svodi na entropiju.

Quantum Computing Lab ustanova kompanije Google, radila je sa Priston i Stenford univerzitetima, ali i nekoliko drugih organizacija, na ovom projektu, navedeno je od strane Quanta Magazine izdanja. Otrkiće je kreiralno novu kategoriju u fazama materije i stvara brojne puteve za nove mogućnosti u svetu kvantnog računarstva. Koautor ove studije i direktor Max Planck Instituta za fiziku kompleksnih sistema, Rodrih Mosner, izjavio je da se ovo otrkiće potpuno protivi drugom zakonu termodinamike.

Ovaj projekat je omogućio istraživačima i naučnicima da premoste prazninu između teorije i realnosti fizičkim manifestacijama koje su ranije postojale samo u teoriji. Ukoliko ova supstanca prođe sve testove i probe, odmah će početi da se koristi u praktičnim aplikacijama, što će učiniti da kvantno računarstvo dostigne nivo koji nikada ranije nije bio moguć.

N.Đ.

All Rights Reserved. | 2009 - 2024. Copyright© Mini STUDIO Publishing Group. | Uslovi korišćenja | Developed by Mini STUDIO Publishing Group