Da li hologrami slavnih utiču na njihove reputacije

Ako mislite da ste rođeni u pogrešno vreme sudeći po svojim muzičkim ukusima, ne brinite, nova tehnologija će vam pomoći da vidite svoje omiljene izvođače, kao da su i dalje među živima…

Majkl Džekson je iznenada preminuo zbog prekomerne doze lekova 2009.godine. Nakon toga, on je postao još vrednija poznata ličnost nego što je bio dok je bio živ. Kako navodi Billboard, nakon njegove smrti 2009.godine, imetak slavnog pevača procenjen je na oko 434 miliona dolara. Porodica preminulog pevača uložila je prigovor na tu procenu, navodeći da je njegovo imanje vredno oko dve hiljade dolara, zbog ogromnih dugova koje je on ostavio iza sebe.

Ipak, kako se ispostavilo, i njegova porodica i poreska služba su grešile. Poreska služba je znatno potcenila njegov imetak, jer kako navodi TIME, tokom 2016.godine, Michael Jackson ime zaradilo je 825 miliona dolara. To je Majkla učinilo najplaćenijom poznatom osobom (mrtvom ili živom) za tu godinu.

Ova enormna količina delimično je potekla od CBS specijala nazvanog Michael Jackson’s Halloween, kao i od zarade posthumnih objavljivanja albuma Michael iz 2010.godine i Xscape iz 2014.godine. Dodajte tome honorare i prihode od prodaje, kao i prodaju prava Majka Džeksona njegovog Sony/ATV kataloga.

2017.godine, Džeksonov imetak zaradio je 75 miliona dolara, zbog čega je dospeo na listu najplaćenijih mrtvih poznatih ličnosti, po peti put za redom. Ovaj novac došao je od prodaje albuma. Zamislite pak, šta bi njegovi naslednici uradili, ako bi Džekson krenuo na posthumnu svetsku turneju. Pravo ludilo. Ali, nova tehnologija projektovanja pojačane realnosti sada to omogućava.

Inovativna tehnologija sada publici daje priliku da gleda virtuelnu verziju svoje omiljene poznate ličnosti, čak i ako je ona mrtva dugi niz godina. Ova tehnologija nije ista kao šuštava zelena holografska projekcija, koje smo ranije imali prilike da vidimo u filmovima. Nova tehnologija kreira veoma realistične slike, koje se u sitnim detaljima razlikuju od realnosti.

Ipak, ne cene svi sposobnost tehnologije koja omogućava poznatima da žive i nastupaju zauvek. Zapravo, Princ je, za vreme svog života, naglasio da ne želi da se njegova slika na ovaj način koristi posle njegove smrti.

Magazin Vanity Fair objavio je ogromnu kontroverzu do koje je došlo, kada je Džastin Timberlejk koristio projektovanu sliku kao pozadinu svog stejdža tokom jednog nastupa. Timberlejk je ovo uradio tokom svog nastupa u poluvremenu Super Bowl početkom ove godine.

Uz najnovije tehnologije, mrtva poznata ličnost može se pojaviti na bini tako da nam deluje da je zapravo tu, dok se projektovana slika može videti iz svih uglova. Na primer, pevač Roj Orbison, tačnije njegov hologram pošto je pevač mrtva više od 30 godina, ide na turneju sa čak dvadeset osam nastupa.

Neki misle da je ova tehnologija sjajna, dok je drugi preziru, ali ipak, moramo priznati da to kontrolišu naslednici slavnih osoba, koji žele da ih iskoriste i zarade još koju paru. Zamislite turneju Frenka Sinatre na primer – priznajemo, zvuči interesantno, ali i pomalo jezivo u isto vreme.

N.Đ.

All Rights Reserved. | 2009 - 2024. Copyright© Mini STUDIO Publishing Group. | Uslovi korišćenja | Developed by Mini STUDIO Publishing Group